Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Kredyt gotówkowy dla zadłużonych - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 10 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Kredyt gotówkowy dla zadłużonych
Data dodania: 2020-01-08 14:08:36
Kredyt gotówkowy dla zadłużonych
Źródło zdjęcia: materiały partnera
Kredyty oraz pożyczki są chętnie wybieranym przez Polaków sposobem finansowania.

Bardzo często nie stać nas bowiem na to, żeby zakupić samochód, akcesoria do domu, czy prezenty dla bliskich z zaoszczędzonych środków. Niestety nie każdy radzi sobie ze spłacaniem zaciągniętych zobowiązań. Powoduje to, że niektórzy wpadają w spiralę zadłużenia. Chcą spłacać długi, zaciągając kolejne kredyty czy pożyczki. Czy rzeczywiście to dobry sposób na problemy finansowe? Czy kredyt gotówkowy dla zadłużonych jest w ogóle możliwy? Kredyt gotówkowy – czy długi przekreślają szanse na jego zdobycie?

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, który stosunkowo łatwo uzyskać. Trzeba jednak posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, żeby móc się o niego starać. Takiej zdolności nie mają jednak osoby na listach dłużników. Ich scoring odzwierciedlający zdolność kredytową jest bowiem bardzo niski. Banki nie mogą udzielać kredytów osobom, które mają negatywą historię spłat zobowiązań. Jest to dla nich zdecydowanie zbyt ryzykowne. Narażają się w ten sposób na straty wynikające nie tylko z braku spłaty kredytu, ale również z kosztów związanych z próbami odzyskania pieniędzy: kosztów sądowych, windykacji, czy komorników.
.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – gdzie szukać?

Skoro w praktyce nie istnieje coś takiego, jak kredyt gotówkowy dla zadłużonych, jak to się dzieje, że wiele osób wpada w spiralę zadłużenia? Osoby takie korzystają z usług firm pozabankowych, które wypełniają swoimi ofertami luki na rynku usług bankowych. W związku z tym, że mają znacznie niższe oczekiwania w stosunku do klientów, są w stanie udzielić pożyczek osobom, które nie otrzymałyby kredytu w banku. To właśnie w instytucjach pożyczkowych powinieneś szukać wsparcia, jeśli masz już długi.

Firmy pożyczkowe bardzo często nie sprawdzają swoich klientów na listach dłużników. Co więcej, swoją ofertę kierują głównie do osób, które mają już na koncie kredyty. W propozycjach nie znajdzie się kredyt gotówkowy, ale możesz się tam skusić na przykład na pożyczkę oddłużeniową, która ma Ci pomóc spłacić Twoje długi. Oferty takie znajdziesz w ciągu kilkunastu minut za pośrednictwem sieci. Bardzo pomocne w takich sytuacjach są dodatkowo kalkulatory kredytowe, które szybko porównują szereg ofert różnorodnych firm pożyczkowych.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – na co zwrócić uwagę?

Najtańszy kredyt gotówkowy to niestety coś, o czym mogą zapomnieć zadłużone osoby. Firmy pożyczkowe, które decydują się współpracować z dłużnikami, zazwyczaj narzucają na tego typu współprace wysokie koszty. Dodając prowizje oraz naliczając wysokie odsetki, rekompensują sobie ryzyko, że klient nie odda pożyczonych środków. Jeśli więc chcesz się starać o pożyczkę dla dłużników, licz się z tym, że będzie Cię ona sporo kosztować.

Na rynku dostępne są jednak różnorodne pożyczki, mniej lub bardziej kosztowne. Przy każdej ofercie zwróć uwagę nie tylko na prowizje, oprocentowanie i RRSO, ale również zapisy w umowie, o których pożyczkodawca nie mówi w swoich reklamach. Pamiętaj, żeby bardzo dokładnie czytać każdy ustęp umowy, a jeśli masz jakieś wątpliwości, skonsultować je z prawnikiem lub doradcą finansowym.

Pożyczki dla zadłużonych – jak się o nie starać?

Jeśli chcesz się starać o pożyczkę w firmie pożyczkowej, w większości przypadków wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. Pożyczkodawcy nie wymagają oświadczeń, na co chcesz wydać pozyskane środki. Wystarczy więc, że udowodnisz osiągane regularne zarobki. Najczęściej w tym celu potrzebny Ci będzie wyciąg z konta z kilku ostatnich miesięcy lub zaświadczenie od pracodawcy. Licz się jednak z tym, że jeśli masz już długi, pożyczkodawca może zaproponować Ci pożyczkę oddłużeniową, która jest obarczona bardzo wysokimi kosztami. Zawsze zwróć więc uwagę na to, czy na pewno decyzja o wzięciu dodatkowych środków będzie na Ciebie opłacalna.

Kredyt gotówkowy z komornikiem – czy to możliwe?

Jeśli Twoje zadłużenie trafiło już do sądu, a następnie do komornika, wciąż masz szansę na przyznanie pożyczki. Warto jednak w takich sytuacjach zastanowić się, czy na pewno kolejne zobowiązanie finansowe przybliży Cię do odzyskania płynności finansowej. Jeśli Twoim celem jest spłata długów, być może lepszym pomysłem niż kolejna pożyczka, będzie wynegocjowanie akceptowalnych warunków spłaty zobowiązań u komornika lub wierzyciela.

Artykuł partnera
Tagi: kredyt gotówkowy, zadłużenie, dla zadłużonych
Najczęściej czytane
go to top