Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Notowani za podobne przestępstwa ponownie spróbowali swoich sił - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 23 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Notowani za podobne przestępstwa ponownie spróbowali swoich sił
Data dodania: 2019-09-10 13:03:50
Notowani za podobne przestępstwa ponownie spróbowali swoich sił
Źródło zdjęcia: belchatow.policja.gov.pl
Tym razem przeszkodził im świadek zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 6 września 2019 roku w jednym z marketów na terenie Bełchatowa. O godzinie 19.40 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu sprawców kradzieży dwóch walizek z wkrętarko-wiertarkami. Zawiadamiający zeznał, że jego uwagę zwróciło dziwne zachowanie mężczyzn. Trzymając torbę bagażową spacerowali po sklepie i rozglądali się po dziale z narzędziami. W pewnym momencie do swojej torby podróżnej zapakowali dwie walizki z wiertarkami wartości ponad 1300 złotych.
. Przeszli przez linie kas i wyszli ze sklepu. Wtedy śmiałków spotkała niespodzianka zgotowana przez świadków taj kradzieży. Młodzieńcy będąc już przed sklepem zorientowali się, że ich poczynania zostały dostrzeżone przez inne osoby. Porzucili więc swój lup i zaczęli uciekać. Jednak bezskutecznie. Zostali ujęci przez świadków zdarzenia, którzy natychmiast zareagowali. Zatrzymani przez policję mężczyźni w wieku 19 i 22 lat to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego. Okazało się, że obaj są już notowani za podobne przestępstwa. Usłyszeli już zarzuty. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek tym razem za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.


Źródło: belchatow.policja.gov.pl

Aga
Tagi: recydywa, kradzież, walizki, świadkowie, zatrzymanie
Najczęściej czytane
go to top