Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Polka mogła paść ofiarą handlu ludźmi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 08 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Polka mogła paść ofiarą handlu ludźmi
Data dodania: 2019-04-29 23:53:57
Polka mogła paść ofiarą handlu ludźmi
Źródło zdjęcia: pixabay - zdjęcie poglądowe
Polka, która mieszka w Niemczech, zapłakana w nocy zadzwoniła do swojej mamy i poinformowała ją, że może stać się ofiarą handlu ludźmi.


Z relacji zrozpaczonej 38-latki wynikało, że jej znajomy, do którego przyjechała w odwiedziny do Włoch „szykuje ją do sprzedaży”. Nie wiedziała, gdzie może udać się po jakąkolwiek pomoc. Mieszkająca w Łodzi matka prawdopodobnej ofiary handlu ludźmi skontaktowała się z najbliższym komisariatem gdzie sprawnie zorganizowano międzynarodową pomoc. Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka Apelujemy aby przed wyjazdem poznać adresy i numery telefonów ambasady oraz konsulatu RP w kraju, do którego się udajemy.


26 kwietnia 2019 roku około godziny 2 w nocy, do dyżurnego z VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi zadzwoniła zaniepokojona łodzianka. Poinformowała policjanta, że jej 38-letnia córka przybywająca poza granicami Polski może się stać się ofiarą handlu ludźmi. Policjanci potraktowali sprawę bardzo poważnie.
. Niezwłocznie skontaktowali się telefonicznie z domniemaną ofiarą przestępczego procederu. Pokrzywdzona miała na szczęście możliwość korzystania z telefonu komórkowego. W rozmowie ze stróżami prawa zapłakana potwierdziła wersję przekazaną wcześniej przez swoją mamę. Stwierdziła, że przyjechała do Włoch w odwiedziny do nowo poznanego przyjaciela. W trakcie wizyty zorientowała się, że coś jest nie tak i powzięła przypuszczenie, że jest szykowana na sprzedaż. Kobieta była bardzo zdenerwowana. Obawiała się o swoje życie i zdrowie, szlochała i  nie była w stanie podać adresu, gdzie aktualnie przebywa. Poinstruowana przez łódzkiego funkcjonariusza z komisariatu ustaliła adres swojego pobytu. Po wydostaniu się na zewnątrz budynku pozostając w stałej łączności z policjantami z Łodzi kierowana była w stronę najbliższego posterunku „Carabinieri”. Ostatecznie 38-latka bezpiecznie dotarła do placówki włoskiej policji, a jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.W tym samym czasie łódzcy policjanci nawiązali kontakt z włoskimi funkcjonariuszami. Przedstawili im aktualną sytuację pokrzywdzonej. Matce przekazali informacji o tym,że jest już bezpieczna pod opieką służb włoskich. Sprawa zapewne będzie miała ciąg dalszy.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl
Aga
Tagi: handel, ludźmi, Polka, włoch, policja, niebezpieczeństwo
Najczęściej czytane
go to top