Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Nielegalne wysypisko, przyłapany na gorącym uczynku - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 08 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Nielegalne wysypisko, przyłapany na gorącym uczynku
Data dodania: 2019-04-11 13:46:42
Nielegalne wysypisko, przyłapany na gorącym uczynku
Nielegalne wysypisko, przyłapany na gorącym uczynku Nielegalne wysypisko, przyłapany na gorącym uczynku Nielegalne wysypisko, przyłapany na gorącym uczynku
Źródło zdjęcia: belchatow.policja.gov.pl
Wysypisko miało być uprzątnięte, przyjechał kolejny mieszkaniec i dorzucał swoje śmieci.

9 kwietnia 2019 roku, popołudniu, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zelowie sprawdzając informacje zgłoszone w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnalazł nielegalne wysypisko śmieci. Miejsce to mundurowy zlokalizował w miejscowości Wygiełzłów w gminie Zelów. Na terenie nieużytków rolnych otoczonych lasem rozrzucone były śmieci pochodzenia domowego w postaci ubrań, rzeczy budowlano – remontowych, części samochodowych, folii, pojemników plastikowych, a nawet starych zabawek. Wśród znaleziska znajdowały się rzeczy, które dały podstawę na sprawne typowanie sprawcy.
. Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu służbowego sprawiły, że dzielnicowy "po nitce do kłębka" ustalił właściciela śmieci. Jeszcze tego samego dnia mundurowy pojawił się na terenie posesji wytypowanej osoby. 25-letni mieszkaniec gminy Zelów zaskoczony wizytą policjanta przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania i zobowiązał się do posprzątania zaśmieconego terenu.

Następnego dnia, 10 kwietnia, kiedy dzielnicowy pojechał sprawdzić, czy właściciel znaleziska rozpoczął już proces uprzątania terenu, trafił na kolejnego mieszkańca gminy Zelów, który w tym miejscu z przyczepki samochodowej zrzucał swoje "fanty" w postaci worków, pojemników plastikowych, gałęzi. Zawstydzony 32-latek, który został przyłapany przez policjanta na gorącym uczynku zaśmiecania terenu zobowiązał się do zabrania śmieci, które już zdążył wyrzucić. Obaj mieszkańcy gminy Zelów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Źródło: belchatow.policja.gov.pl
Aga
Tagi: nielegalne, wysypisko, zaśmiecanie, kara, mapa, zagrożeń
Najczęściej czytane
go to top