Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Kampania mojej konkurencji to kłamstwo i agresja - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 08 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Kampania mojej konkurencji to kłamstwo i agresja
Data dodania: 2018-10-31 10:50:43
Kampania mojej konkurencji to kłamstwo i agresja
Źródło zdjęcia: FB Tomasz Jachymek
Rozmowa z Tomaszem Jachymkiem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Zelowa.

Lektura materiałów wyborczych kandydatów na burmistrza Zelowa, które pojawiają się na kilka dni przed drugą turą wyborów samorządowych wskazuje na bardzo wysoki poziom emocji walki wyborczej…

Emocje zawsze towarzyszą kampanii wyborczej, ale gorzej, kiedy do nich dodaje się brudną, pełną kłamstw, pomówień i nikczemnych insynuacji agresję w stosunku do kontrkandydata.
A taką kampanię wobec mnie toczy od pewnego czasu pani Agnieszka First i jej polityczne zaplecze.

Zaczęło się to przed pierwszą turą wyborów, ale teraz mamy prawdziwą eksplozję nienawistnej gry, podpieranej nie faktami, ale kłamliwymi zmyśleniami. Ostatnią gazetką-ulotką pani First odarła swoją kampanię wyborczą z resztek przyzwoitości, która jest właściwa kulturalnemu stylowi uprawiania polityki.

Mocne słowa…

Ale nie przesadzone. Popatrzmy choćby na trzy, niby to zarzuty wobec mnie jako dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg: niewykorzystanie dotacji na przebudowę mostu przy ulicy Cegielnianej w Bełchatowie, brak pozyskania środków finansowych z funduszy pomocowych na przebudowę Traktu Napoleońskiego oraz kierowanie na inwestycje drogowe na terenie Gminy Zelów takich, a nie innych (w domyśle pewnie zbyt małych) nakładów.

Oświadczenie Starosty Bełchatowskiego pana Waldemara Wyczachowskiego odnoszące się do tych rewelacji pani Agnieszki First jest jednoznaczne – trzy oskarżenia, trzy kłamstwa. Tak wygląda prawda.

No tak – jest oświadczenie pana Starosty, które nie pozostawia wątpliwości, ale chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na budzące niesmak wycieczki osobiste pod pańskim adresem Powiem szczerze, że jako bezstronnemu dziennikarzowi z trudem przychodzi mi trzymać w ryzach swój obiektywizm, kiedy je czytam. Może kilka słów na ten temat.

Takich wycieczek pod moim adresem jest bez liku, ale zwrócę uwagę na jeden szczegół. Pani First zestawia nasze doświadczenie w pracy społecznej, akcentując swoją ośmioletnią działalność jako radnej gminnej. Mój dorobek w tym zakresie pani First podsumowuje słowem „NIC”.
. Kolejne kłamstwo – i do tego zamierzone.
Pani Agnieszka First doskonale wie, że od kilku lat kieruję zelowskim biurem poselsko-senatorskim PiS. W tej działalności – prawdziwie społecznej, bo nie przynoszącej żadnych korzyści finansowych, ani splendorów – spotykałem się z mnóstwem ludzkich problemów. Ludzie zwracali się do mnie o pomoc w swoich życiowych – nieraz bolesnych i dramatycznych sprawach – ponieważ tej pomocy nie otrzymali od radnych i innych przedstawicieli samorządu. Gratuluję pani Agnieszce First dobrego samopoczucia, ale ono nie pomoże samotnej matce wychowującej niepełnosprawne dziecko zdobyć mieszkanie, albo rolnikowi wypełnić prawidłowo wniosek o środki unijne. A z takimi problemami przychodzą do mnie ludzie, do których gminny samorząd współkierowany przez panią First odwrócił się plecami.
Pani Agnieszka First zachwycona swoimi kwalifikacjami, dokonaniami i w ogóle wyobrażeniami o swojej doskonałości, zapomina o głębokiej prawdzie biblijnej mądrości, że pycha kroczy przed upadkiem.

No, ale wydaje się, że te kwalifikacje mogą budzić szacunek. Na przykład pana kontrkandydatka podnosi swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pozyskiwania środków unijnych.

Papier przyjmie wszystko, a fakty są weryfikowane przez rzeczywistość. Od roku 2016 Gmina Zelów nie pozyskała ani złotówki pomocy finansowej funduszy europejskich na inwestycje komunalne. Przypomnę, że od 2014 roku przewodniczącą Rady Miejskiej jest pani Agnieszka First. Gdzie zatem ta niezwykła biegłość, te unikalne umiejętności pani First w pozyskiwaniu funduszy europejskich? Weźmy przykład ostatnio rozpoczętej inwestycji infrastrukturalnej w okolicach ulic Kilińskiego i Leśnej w Zelowie. Jej wartość przekracza 9 milionów złotych, ale ustępujące władze nie zapewniły ani grosza wsparcia z funduszy unijnych. Całość finansowania opiera się na budżecie gminy, w tym przede wszystkim kredytach komercyjnych. A trzeba, żeby mieszkańcy sobie uświadomili, że zakres robót zakończy się na budowie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i podbudowie tłuczniowej ulic. Nawierzchni asfaltowej w przetargu nie uwzględniono! Tak naprawdę jakość życia mieszkańców będzie pogorszona, a nie poprawiona. Żal patrzeć na zarządzanie gminą, które pokazują władze gminne na czele z ustępującą burmistrz Urszulą Świerczyńską i przewodniczącą rady minionej kadencji Agnieszką First.

A jak pan odbiera ostatnią stronę ulotki pani First, gdzie zamieszczono informację o poparciu jej kandydatury przez wójta Buczku Bronisława Węglewskiego?

Ostatnia strona ulotki budzi ze względu na swoją formę i treść budzi powszechną wesołość wśród mieszkańców Gminy Zelów. Komentarzy prześmiewczych, czy wręcz szyderczych jest co niemiara. Nie będę wdawał się w ocenę tego epizodu przedwyborczego.
Jednym zdaniem nawiąże tylko do wątku umiejętności pani First w pozyskiwaniu środków unijnych.
Wójt Węglewski w swojej wypowiedzi niemal jednym tchem najpierw podkreśla, że pani First jest fachowcem w pozyskiwaniu funduszy unijnych, by chwilę później zakomunikować o przekazaniu tejże pani First wszystkich wskazówek dotyczących realizacji różnych pomysłów. Więc, co to za fachowiec, że musi chodzić na korepetycje do wójta sąsiedniej gminy?
Czyż nie mają racji ci mieszkańcy Gminy Zelów, którzy ze twierdzą, że kampania pani First zaczyna ocierać się o polityczny kabaret?

Aktualizacja 31.10.2018. godzina 12.30

Oświadczenie Starosty bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego dementujące nieprawdziwe informacje, zawarte w ulotce wyborczej KWW Ziemia Zelowska Pani Agnieszki First, kandydatki na burmistrza Zelowa.

https://www.facebook.com/powiatbelchatowski/photos/pb.819827218038856.-2207520000.1540985343./2035226829832216/?type=3&theater


GW
Tagi: Kampania, wyborcza, 2018, zelów, burmistrz, Jachymek, Tomasz
Najczęściej czytane
go to top