Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Kandydaci na burmistrza – punkt widzenia - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Kandydaci na burmistrza – punkt widzenia
Data dodania: 2018-10-06 12:21:46
Kandydaci na burmistrza – punkt widzenia
Źródło zdjęcia: zelow.pl
Kto się nadaje a kto nie na burmistrza Zelowa.

Wygląda na to, że Tomasz Jachymek (Prawo i Sprawiedliwość) jest jedynym kandydatem, który nie wstydzi się swojej przynależności partyjnej i pod znakiem Prawa i Sprawiedliwości, staje do wyborczego pojedynku. Jest członkiem PiS od 9 lat. Innych kandydatów na to nie stać, więc przykrywają swoje partyjne powiązania i przynależności. Odbierane jest to jako postawa obłudna i nieuczciwa wobec wyborców.

Oczywiście chodzi o Agnieszkę First i Damiana Nowaka. Agnieszka First jest działaczką – i to prominentną – Polskiego Stronnictwa Ludowego. Firmowanie kampanii znaczkiem lokalnego komitetu Ziemia Zelowska niczego nie zmienia. Agnieszka First razem z ustępującą burmistrz Urszulą Świerczyńską zgodnie wiodły prym w strukturach powiatowych PSL, a i w instancji wojewódzkiej mają silną pozycję.
. Dziwić może to obecne dystansowanie się A. First od swojej partii, a także od burmistrz Świerczyńskiej. Ale nie dajmy się zwieść pozorom. To zamierzona poza. Pani First i jej doradcy widocznie doszli do wniosku, że eksponowanie przynależności do Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz politycznej i osobistej zażyłości z Urszulą Świerczyńską może jedynie szkodzić. Tak, czy inaczej – ugrupowanie Ziemia Zelowska to tylko fasada, za którą znajdziemy działaczy i członków Polskiego Stronnictwa Ludowego – ze wszystkimi grzechami i grzeszkami tej formacji.

Damian Nowak nie jest wprawdzie członkiem Platformy Obywatelskiej, ale nie zmienia to faktu, że z tą partią jest od ośmiu lata ściśle związany - w jej barwach zasiadał w Radzie Powiatu, a i teraz on i całe jego otoczenie stanowi nierozłączny element gry politycznej Platformy w wyborach samorządowych. Jego najbliższy współpracownik Leonard Siedziako jest „jedynką” w wyborach powiatowych na liście komitetu Wspólnie dla Powiatu, za którym to szyldem kryje się tak naprawdę Platforma Obywatelska. Współpracownicy Damiana Nowaka z komitetu wyborczego, będący radnymi gminnymi mijającej kadencji nie stanowili żadnej poważnej opozycji dla Urszuli Świerczyńskiej i jej stagnacyjnej polityki. Popierali działania burmistrz, więc współodpowiadają za sytuację w gminie. Zresztą trudno się takiemu układowi dziwić. W końcu PO i PSL to byli koalicjanci, a teraz ciągle bliscy sojusznicy w walce politycznej. Nic więc dziwnego, że ludzie z komitetu Ziemia Zelowska (czyli PSL-u) i ludzie z komitetu Damiana Nowaka związanego z PO ściśle współpracują w wyborach samorządowych w Gminie Zelów.
Lokalni działacze PiS z Zelowa odrzucają próby porównania postawy Agnieszki First i Damiana Nowaka z sytuacją niektórych osób startujących z list Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi przede wszystkim o byłego burmistrza Zelowa Sławomira Malinowskiego. To fakt, że był on kiedyś krótko związany z Platformą. Związki te skończyły się cztery lata temu, a do drugiej tury wyborów burmistrzowskich 2014 roku szedł już popierany przez PiS. W tegorocznych wyborach będzie „jedynką” na liście powiatowej PiS.

Działacze PiS podkreślają, że Pan Sławomir Malinowski ma spore doświadczenie samorządowe dzięki któremu może realizować się samorządowo w Radzie Powiatu Bełchatowskiego.

RZ

Artykuł sponsorowany
Tagi: Kandydaci, burmistrz, Zelowa, First, Jachymek, Nowak, Malinowski, wybory, samorządowe, 2018
Najczęściej czytane
go to top