Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Sposób na namolnych telemarketerów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 04 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Sposób na namolnych telemarketerów
Data dodania: 2018-10-03 13:30:31
Sposób na namolnych telemarketerów
Źródło zdjęcia: Facebook-Cogdziekiedy Biała Podlaska
Wydzwaniają, nie dają dojść do głosu, Nie mówią skąd mają numer telefonu- jest na to sposób.

"Dzień dobry, wygrał pan los uprawniający do walki o główną nagrodę". "Dzień dobry, mam dla pani niesamowitą ofertę. Wystarczy przyjść na spotkanie i odebrać upominek". "Dzień dobry, to
niesamowita okazja do zarobku". "Witam serdecznie! Mam dla pana świetną wiadomość!".

To tylko kilka przykładów. Takie właśnie telefony muszą odbierać każdego dnia tysiące Polaków. Namolnych telemarketerów nie brakuje.
Gdy chcemy o coś zapytać, nie dają dojść do słowa.
. Gdy pytamy, skąd mają nasz numer, po prostu nie odpowiadają. Gdy dociekamy, po co właściwie z nami rozmawiają, bardzo często kręcą.

- Każdy dzwoniący do nas człowiek ma obowiązek się przedstawić. Każdy dzwoniący ma też obowiązek poinformować, skąd właściwie dzwoni, jaką firmę reprezentuje i w jakim celu. Warto pamiętać, że dane osobowe to nie tylko imię i nazwisko. To również numer telefonu i adres zamieszkania.

To jednak tylko teoria. Praktyka pokazuje, że w ten sposób zachowują się telecentra dużych firm - tam, gdzie rozmowy są rejestrowane. Tam, gdzie klienta trzeba traktować po prostu z szacunkiem. Do Polaków bardzo często wydzwaniają jednak przedstawiciele firm organizujących pokazy garnków, badania medyczne, nakłaniających na podejrzane inwestycje finansowe lub po prostu w celach konkursowych. W takich rozmowach wyciągnięcie skąd jest dzwoniący jest praktycznie niemożliwe. Konsultanci wiją się, kręcą, prawdy nie mówią.
Cwaniakują, ale informacji o tym, skąd mają numer nie chcą podać.

Co w takim przypadku robić? Nic straconego, jest i na to sposób.
Skarga do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Można ją wypełnić w kilka minut, wysłać przez internet.

W sieci pełno informacji o tym, że do odstraszenia telemarketerów wystarczy samo słowo RODO. Problem w tym, że to z pewnością może skończyć jedną rozmowę, ale wcale nie ukróci całej serii telefonów. Dlaczego? Bo skoro jest się w bazie danych telemarketerów, to będą z tej bazy dalej korzystać. Jednego konsultanta zastąpi inny.

Źródło: money.pl
Aga
Tagi: Rodo, namolny telemarketer, sposób na telemarketera, oferta telefoniczna
Najczęściej czytane
go to top