Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. O włos od tragedii. Upojenie alkoholowe 14-latki - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Wybierz miasto na mapie
O włos od tragedii. Upojenie alkoholowe 14-latki
Data dodania: 2018-08-22 13:00:33
O włos od tragedii. Upojenie alkoholowe 14-latki
Źródło zdjęcia: MK
W miniony weekend miało miesce zdarzenie, której miejscem stał się jeden z  Zelowskich parków. W porze wieczornej, ktoś wezwał pogotowie ratunkowe do 14 letniej dziewczyny, która utraciła przytomność. Świadkowie zdarzenia byli przekonani, że dziewczyna nie żyje, pomimo przeprowadzonej kilkunastominutowej reanimacji. Taka plotka poszła w świat.

Jednak było inaczej. 14-latka została przewieziona przez zespół ratunkowy do szpitala, gdzie lekarze przywrócili jej stan do normy. Okazało się że dziewczyna upiła się do nieprzytomności.

Zelów małe miasto, ale czy zupełnie bezpieczne?

Nie trzeba się długo zastanawiać nad odpowiedzią, ponieważ wystarczy udać do tegoż parku, gdzie wydarzył się wyżej opisany wypadek.
. Już od godzin porannych do póżnej nocy park jest uczęszczany przez okoliczny alkoholizujący się element społeczny.
Sporadycznie ktoś wzywa karetkę do "zalanego w trupa" człowieka, który nie daje znaku życia, albo np. przewrócił się i potłukł głowę.
Środowisko owych ludzi raczej nie myśli wytrzeżwieć, a wszystkie środki jakie uda im się zdobyć przeznaczają na alkohol.
Niestety park im. Traugutta w Zelowie, który odzyskawszy swój blask po rewitalizacji zamiast cieszyć, zasmuca, bo stał się rezerwatem, azylem, ostoją dla okolicznego alkoholizującego się "elementu", który łamie nie tylko przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ponieważ pije w miejscu publicznym, ale też pozostawia po sobie śmieci i najwyrażniej ma ją gdzieś, a gdziekolwiek się znajdzie łamie elementarne zasady kultury i współżycia społecznego.

Ostatnio ktoś zniszczył płot dzielący park z działką, na której jest kościół i ktoś zniszczył również tablice upamiętniające ofiary katyńskie.

Ciekawe jest to, że park jest monitorowany przez kamery. A może to tylko atrapy?

Radiowóz patrolujący miasto omija szerokim łukiem ten park, przez który przemierzają codziennie matki z dziećmi, na pieszo czy rowerami i muszą chronić swe pociechy przed widokiem kiwających się "napitych typków", którzy czasem lubią się poszarpać lub powrzeszczeć niepokojąc tym samym wszystkich innych "normalnych" ludzi. Szkoda, że miejsce bezprawia wykorzystuje również młodzież i  młodzież małoletnia, która idzie w kierunku wyżej wymienionych. Młodzi ci zapewne myślą, że jak alkohol pić tamci mogą, to tu pić my też możemy, bo tu wolno. Alkoholizm problemem społecznym był i jest, a młodzieży niepełnoletniej nikt nie powinien sprzedawać alkoholu, bo to przestępstwo, a to, że jakoś udaje im się go nabyć czy zdobyć to już co innego.

Jeśli chodzi o ten park, to po zdarzeniu z tą młodą dziewczyną, która jest konsekwencją zdarzeń dziejących się właśnie tam, bo młodzi tam też robią imprezy i piją, to trzeba jasno i dobitnie stwierdzić, że być może gdyby park był patrolowany w odpowiedni sposób i właściwie monitorowany, to być może nie doszło by do powyżej opisanego zdarzenia z 14 latką w roli głównej.

Jest to miejsce, za które odpowiedzialność bierze władza miasta i gminy, jako że władza ta zaniedbała ten teren, to teraz chyba powinna postawić sprawę "na ostrzu noża", by te tereny były właściwie dozorowane, tak aby niedopuścić do tego by, takie ekscesy tam się odbywały w przyszłości i by w przyszłości nie wydarzyła się tam prawdziwa tragedia. Czy naprawdę trzeba tragedii, żeby podjąć działania?

Problem ten obejmuje również inne miejsca w mieście, przez które zaburzony jest porządek w mieście i cierpią ludzie, tacy jak na przykład wlaściciele sklepów czy mieszkańcy bloków, któzy mają z tym poważny problem ale nie chcą donosić policji, bo się boją stresu, problemów czy zemsty.

Sama policja też nie bardzo wykazuje inicjatywę coś z tym zrobić, a jeśli już patroluje miasto, to nie bardzo chce karać mandatami czy pouczać w tym miejscu. A przydałoby się pokazać, policja się nie boi i wywrze presję choćby przez pouczenie, by dać sygnał, że prawo tu obowiązuje, prawo które ma na celu dać ludziom żyć w środowisku bez występków, awantur i robienia bałaganu czy zakłócania ogólnego porządku, bo tu obok gdzieś mieszkają i pracują inni, spokojni ludzie.

MKKA
Tagi: 14 latka, pijana, upojenie, upiła się, do nieprzytomności, Zelów, park, im. Traugutta
Najczęściej czytane
go to top