Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Pijany próbował przekupić policjantów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 24 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Pijany próbował przekupić policjantów
Data dodania: 2018-07-15 10:42:58
Pijany próbował przekupić policjantów
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Policjanci z Zelowa zatrzymali mężczyznę, który nietrzeźwy jechał rowerem. Aby jednak uniknąć odpowiedzialności próbował przekupić mundurowych.

13 lipca 2018 roku około godziny 18:00 zelowscy policjanci zauważyli na ulicy Dzielnej rowerzystę, jadącego całą szerokością jezdni. Sposób poruszania się mężczyzny jednośladem wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję.
. W pewnym momencie, gdy funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że konieczne będzie badanie trzeźwości podejrzewany wyjął z kieszeni pieniądze. Oświadczył, że w zamian za odstąpienie od czynności wręczy po 100 złotych każdemu z mundurowych.

Funkcjonariusze uprzedzili mężczyznę, że takie zachowanie jest przestępstwem. Podczas jazdy do jednostki policji rowerzysta wyjął dwa banknoty i próbował wręczyć je funkcjonariuszom. 31-latejk został zatrzymany. Okazało się, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością nie tylko za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwością ale również próbą wręczenia łapówki policjantom.

Kodeks przewiduje za tego rodzaju zachowanie karę do 10 lat pozbawiania wolności.

lodzka.policja.gov.pl / JR
Tagi: łapówka, Zelów, pijany, rowerzysta
Najczęściej czytane
go to top