Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Uwaga mieszkańcy Bełchatowa i okolic! Ważne ostrzeżenie! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 08 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Uwaga mieszkańcy Bełchatowa i okolic! Ważne ostrzeżenie!
Data dodania: 2018-03-16 09:06:58
Uwaga mieszkańcy Bełchatowa i okolic! Ważne ostrzeżenie!
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Zimowe zamiecie, śnieg, deszcz, przerwy w dostawie prądu, trudne warunki drogowe. Zima powraca. Ostrzegamy mieszkańców Bełchatowa i okolic, kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Zima powraca.

Po kilku ciepłych dniach wiele osób miało nadzieję, że zima już nie powróci. Zima wraca i to w wielkim hukiem.

Pogoda zacznie się zmieniać już dziś. Nad Polską pojawią się silne porywy wiatru Jak informuje Centrum monitoringu i ostrzeżeń pogodowych – Bełchatów: „Lokalnie w porywie w naszym regionie może to być w granicach 60 - 70 km/h.
. Przy takim wietrze, spodziewać się możemy nie tylko beztroskiego opadu, ale prawdziwie zimowych zamieci i zawiei śnieżnych. Te z kolei będą bardzo uprzykrzać nam życie w ciągu dnia. 
Padać w regionie może już od godzin południowych. Im bliżej wieczora, tym opady będą silniejsze i obfitsze. Wstępnie przewidujemy że spadnie od 15 do 25, miejscami do 30cm świeżego puchu.”


Silny wiatr oraz świeży śnieg mogą spowodować zamiecie śnieżne. Będą to bardzo trudne warunki drogowe dla kierowców. Można spodziewać się również przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Od jutra warto będzie cieplej się ubrać. Temperatura powietrza będzie systematycznie spadać. W ciągu piątkowego dnia, spodziewamy się około -1 / -3 stopni jednak przez silny wiatr, temperatura odczuwalna będzie o wiele niższa. Nocą spodziewane będą już spadki do około -6 / -7 stopni.
W sobotę spodziewane są już słabe i zanikające opady. Jednak obniżająca się średnia temperatura, będzie dawać się we znaki. W sobotę maksymalnie około -4 stopni. Nocą znów chłodniej.”
- informuje CMiOP.


CmiOP Bełchatów /JR
Tagi: ostrzeżenie, powrót zimy, zawieje, zamiecie, śnieg
Najczęściej czytane
go to top