Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Gigantyczne pożary! Kto odpowiada za te katastrofy? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Gigantyczne pożary! Kto odpowiada za te katastrofy?
Data dodania: 2018-02-16 09:05:42
Gigantyczne pożary! Kto odpowiada za te katastrofy?
Gigantyczne pożary! Kto odpowiada za te katastrofy? Gigantyczne pożary! Kto odpowiada za te katastrofy?
Źródło zdjęcia: Informator Zelowski, Materiały Partnera
Firma zajmująca się utylizacją odpadów pali się co roku. Do pożarów dochodziło m.in. w Zelowie i Gorczynie. Korupcja? Wyłudzanie odszkodowań? Kto jest za to odpowiedzialny?

W komentarzach pod artykułami dotyczącymi pożarów można przeczytać:

„Wystarczy wpisać w Google „pożar Zelów” „pożar Zduńska Wola” itp i okazuje się ze ta sama firma pali się co roku..
.. Najłatwiejszy biznes: odbierasz odpady, bierzesz za to pieniądze po czym je podpalasz i nie masz kosztów utylizacji. Do ubezpieczyciela występujesz o odszkodowanie bo spłonął magazyn cennego surowca, który mogłeś sprzedać cementowni po 50 PLN/tona, nie mówisz ze nie wydałeś na przerób 150pln/tona.”


Do pożarów śmieci dochodzi od kilku lat. Ostatni miał miejsce w Gorczynie w tym roku.

8 lutego 2018 do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Prokuratora Generalnego, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zostało wysłane pismo:

„Szanowni Panowie, uprzejmie proszę o spowodowanie niezwłocznej i kompleksowej kontroli CBA w sprawie opisanej w załączniku – pismo do Pani Prokurator Witko z dnia 2018.02.08. Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska, była Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, to zdegenerowani urzędnicy/funkcjonariusze administracji państwowej. Z powodu lekceważenia obowiązków/ignorancji/beztroski lub motywów korupcyjnych dopuścili do olbrzymich katastrof, w efekcie których zagrożone było bezpieczeństwo mieszkańców Zelowa, Gorczyna, degradacji uległo środowisko naturalne. Straty materialne liczone są dziesiątkami milionów PLN. W/w pozostają bezkarni!
Z poważaniem Adam Zarzycki, prezes zarządu firmy MISTRAL-Elast”


Już niebawem szczegóły dotyczące tej sprawy.

JR
Tagi: pożar śmieci, Zelów, Gorczyn, odszkodowania
go to top