Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Gmina Zelów czeka nadejścia dobrej zmiany. Wywiad z Tomaszem Jachymkiem - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Gmina Zelów czeka nadejścia dobrej zmiany. Wywiad z Tomaszem Jachymkiem
Data dodania: 2018-02-13 15:34:23
Gmina Zelów czeka nadejścia dobrej zmiany. Wywiad z Tomaszem Jachymkiem
Źródło zdjęcia: SP
Rozmowa z szefem gminnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Zelowie Tomaszem Jachymkiem.

- W listopadzie ubiegłego roku, na zakończenie spotkania parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami Zelowa, oprócz podziękowań za zorganizowanie spotkania padły pod pana adresem także życzenia zwycięstwa w najbliższych wyborach burmistrza Zelowa. Zgromadzeni – a było ich lekko licząc ponad dwustu - entuzjastycznie przyjęli tę zapowiedź. Czy to oznacza, że sprawa kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd burmistrza Zelowa została przesądzona ?

- Za wcześnie o tym mówić, chociaż członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości właśnie we mnie widzą przyszłego kandydata, ale do formalnych decyzji jeszcze daleko. Wszystko musi odbyć się zgodnie z wewnętrznymi procedurami. Tymczasem pracuję na dobrym przygotowaniem lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych 2018.

- Na jaki wynik liczy Prawo i Sprawiedliwość w tych wyborach ?

- Wielkość poparcia na terenie Gminy Zelów dla Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach parlamentarnych stawia nas w roli faworytów. Trzeba jednak wykonać ogromną pracę, aby przełożyć potencjał elektoratu na wyniki wyborów samorządowych.

- No właśnie. Z tym jest różnie.
. Cztery lata temu elektorat Prawa i Sprawiedliwości też wydawał się bardzo liczny, a wynik w wyborach samorządowych okazał się skromniutki. Gdzie tkwiła przyczyna ?


- Przyczyny były różne – nie było struktur, robota organizacyjna ruszyła trochę za późno. W efekcie udało się zdobyć jeden mandat do rady gminy i jeden do rady powiatu. Nie możemy powtórzyć starych błędów. Dlatego już dziś budujemy struktury, rozmawiamy z potencjalnymi kandydatami na radnych i przygotowujemy aktywną, profesjonalną kampanię wyborczą

- Kiedy rozmawia się z mieszkańcami Zelowa, to daje się odczuć zadowolenie, że obecna ekipa będzie miała konkurencję w postaci młodej, dynamicznej ekipy Prawa i Sprawiedliwości. Głosy krytyki pod adresem obecnej burmistrz i rady gminy rozlegają się na każdym kroku. To dla pana i dla lokalnej organizacji Prawa i Sprawiedliwości pewnie silna motywacja ?

- Nie ma wątpliwości, że mieszkańcy naszej gminy czekają na dobrą zmianę w zelowskim samorządzie. Nie chcemy opierać kampanii wyborczej tylko na krytyce obecnie rządzących, ale trudno nie odnieść się do aktualnej sytuacji w Gminie Zelów, trudno udawać, że nie słyszy się tych wszystkich głosów niezadowolenia mieszkańców. Powiedzmy jasno – rządy pani Urszuli Świerczyńskiej i jej zaplecza politycznego wywodzącego się z PSL, wpędziły naszą gminę już nie tylko w zastój i marazm, ale wręcz w zapaść. Inaczej nie można nazwać sytuacji w której nakłady na inwestycje mają stanowić w 2018 r. zaledwie 7% wydatków budżetowych. Przed objęciem rządów przez Urszulę Świerczyńską odsetek ten corocznie przekraczał 20%. Według powszechnej opinii mieszkańców, powtarzanej na każdym kroku, kiedy skończyły się środki unijne, które pozyskał dla gminy poprzedni burmistrz, to i skończyła się prosperita na inwestycje gminne. Wystarczy popatrzeć na dziurawe drogi, nieoświetlone główne ulice Zelowa, aby dopełnić dzisiejszego dość ponurego i przygnębiającego obrazu naszej gminy. Obrazu tego nie zmienią pojedyncze inwestycje i szum propagandowy wokół drobnych napraw i remontów. Dobra zmiana musi dotrzeć wreszcie do naszej gminy, która po prostu potrzebuje dobrego gospodarza.

- Czy szukacie partnerów, którzy wesprą Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych ?

- Oczywiście. Już ich znaleźliśmy. Współpracę zdeklarowało szereg środowisk gminnych i organizacji pozarządowych. Stworzymy razem wokół Prawa i Sprawiedliwości szeroką społeczną koalicję, reprezentującą szerokie kręgi mieszkańców gminy. To pozwoli nam sformułować program wyborczy wychodzący naprzeciw społecznym oczekiwaniom.

Redakcja Info Media Bai
Tagi: Tomasz Jachymek, Zelów, wywiad
go to top