Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Cofają zwolnienia lekarskie. Co robią pracownicy na L4? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 19 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Cofają zwolnienia lekarskie. Co robią pracownicy na L4?
Data dodania: 2018-01-22 14:46:09
Cofają zwolnienia lekarskie. Co robią pracownicy na L4?
Źródło zdjęcia: twojzus.pl/google
Pielgrzymka do Częstochowy lub sporty ekstremalne. Tak ubezpieczeni w województwie łódzkim wykorzystują czas przeznaczony na powrót do zdrowia.

ZUS w województwie łódzkim przeprowadził kontrole zwolnień lekarskich. W ubiegłym roku wydano ok. 1 tys.
. decyzji o cofnięciu prawa do zasiłku chorobowego za cały jego okres wskazany na zwolnieniu lekarskim. Skrócono czas trwania zwolnienia lekarskiego poprzez wystawienie przez lekarza orzecznika zwolnienia korygującego w 7,5 % skontrolowanych przypadków.

Pewna kontrolowana osoba, mimo kłopotów spowodowanych skręceniem stopy brała udział w dwudniowym kongresie Świadków Jehowych w Atlas Arenie. Chociaż ubezpieczona wyjaśniała, że przez cały program siedziała w takiej pozycji, iż nogę miała wyprostowaną, kontrolujący skierowali sprawę do lekarza orzecznika, który na podstawie posiadanej dokumentacji medycznej w tym, opinii lekarza leczącego, wydał opinię, że udział w dwudniowym kongresie jest nieprawidłowym wykorzystywaniem zwolnienia lekarskiego i wpływa na wydłużenie okresu niezdolności do pracy.

- Dla równowagi należy dodać, że wśród kontrolowanych mieliśmy także osobę, która w czasie trwania okresu zasiłkowego wybrała się na pielgrzymkę do Częstochowy. – informuje Monika Kiełczyńska Regionalny Rzecznik ZUS woj. Łódzkiego.

Inny ubezpieczony uznał, że czas zwolnienia lekarskiego można wykorzystać na sporty ekstremalne. W czasie zwolnienia uczestniczył w kilkugodzinnym spływie kajakowym na Litwie, dodatkowo brał udział w Maratonie Komandosa w Lublińcu, który w ocenie organizatorów ma charakter ekstremalnego wydarzenia sportowego mogącego prowadzić do utraty życia i zdrowia.

ES
Tagi: zus, łódzki, zwlonienia, cofnięte
Najczęściej czytane
go to top