Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Szok! Po co policjantom paralizatory? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 16 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Szok! Po co policjantom paralizatory?
Data dodania: 2017-11-21 13:04:32
Szok! Po co policjantom paralizatory?
Szok! Po co policjantom paralizatory? Szok! Po co policjantom paralizatory?
Źródło zdjęcia: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Policjant osiem razy raził 18-latka. Tym razem na komisariacie w Kołobrzegu. Tak jak w podobnym przypadku we Wrocławiu, także jest problem z ustaleniem winnych.

18-letni Kornel był uczestnikiem bójki. W nocy, z 17 na 18 lipca 2016 roku, trafił na komisariat. Tam policjanci rzucili go na ziemię i zapytali się czy sr**ł, bo jak nie to zaraz się zes**. Funkcjonariusze, w celu wymuszenia zeznań razili Kornela ośmiokrotnie prądem. Na początku przez koszulkę, a później dla lepszych efektów także na gołe ciało.
.

Dwa dni po wydarzeniu Kornel zgłosił się na obdukcję lekarską. Miał szesnaście śladów po rażeniu prądem. Rodzina osiemnastolatka złożyła wniosek o wszczęcie postępowań: karnego i dyscyplinarnego. Nie dopatrzono się uchybień w pracy policjantów. Dopiero po roku, rzecznik zachodniopomorskiej policji przyznał, że postępowanie „było prowadzone ze zbyt małą dociekliwością”. Okazało się także, że nie zachowało się żadne nagranie z monitoringu.

Po wizycie dziennikarzy „Superwizjera”, w kołobrzeskim komisariacie, sprawa przyspieszyła. Okazało się, że bezpośredni sprawca, Marcin W., używał służbowego paralizatora, aż 18 razy w ciągu czterech miesięcy, ale nie umieścił tego w dokumentacji. Jemu i trzem pozostałym policjantom, biorącym udział w interwencji, prokuratura postawiła zarzuty. Niewielu chce się wypowiadać o sprawie. Prokuratura także. Na pytanie, dlaczego policjanci, którzy znęcali się nad 18-latkiem, jeszcze przez rok pracowali w policji, nie chciał odpowiedzieć także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

A.W.

źródło informacji:tvn24.pl
Tagi: szok!, policjanci z Kołobrzegu, paralizator
go to top