Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Uzupełnienie artykułu „Nowa nawierzchnia na Kilińskiego, ale czy lepsza?” - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 20 września 2018
Wybierz miasto na mapie
Uzupełnienie artykułu „Nowa nawierzchnia na Kilińskiego, ale czy lepsza?”
Data dodania: 2017-09-22 11:49:17
Uzupełnienie artykułu „Nowa nawierzchnia na Kilińskiego, ale czy lepsza?”
Źródło zdjęcia: SP
Ulica Kilińskiego w Zelowie, która jest drogą powiatową, zyskała nową nawierzchnię, wykonaną w technologii slurry seal. Technologia ta z powodzeniem wykorzystywana jest do modernizacji dróg wojewódzkich i krajowych.

- Technologia ta ma za zadanie skutecznie wypełnić nierówności, koleiny i spękania, czyli niejako „uratować” istniejącą nawierzchnię przed dalszą degradacją – wyjaśnia Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie.
- W przypadku ulicy Kilińskiego mieliśmy do wyboru dwa warianty remontu.
Pełną przebudowę ulicy i chodnika – na co nie mieliśmy zabezpieczone środków finansowych z uwagi na bardzo wysoki koszt lub remont ekonomiczny ale skuteczny polegający na cienkowarstwowej technologi naprawy nawierzchni.
.


- Warto zaznaczyć, że remont drogi jeszcze się nie skończył. Grys pozostały na poboczach zostanie uprzątnięty, natomiast studzienki, które obecnie znajdują się poniżej niwelety drogi, zostaną wyniesione do poziomu nawierzchni, na jezdni zostanie namalowane oznakowanie poziome.

- Proszę mieszkańców o cierpliwość i powstrzymanie się z oceną nawierzchni do czasu zakończenia prac – dodaje dyrektor Tomasz Jachymek. - Wszelkie działania, jakie prowadzimy na naszych drogach mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa, komfortu jazdy kierowców i użytkowników.

Jak wyjaśnia dyrektor Jachymek - technologia slurry seal polega na wykonaniu cienkiej nakładki na powierzchni remontowanej drogi przy pomocy półpłynnej mieszanki mineralno - emulsyjnej wytworzonej w specjalistycznym kombajnie. Główne materiały wykorzystywane do wykonania nakładki w technologii slurry seal to: wysokogatunkowe kruszywo, modyfikowana emulsja na asfalcie i wypełniacze. Drobne kruszywo użyte w mieszance służy do wypełnienia szczelin i pęknięć nawierzchni. Użyty modyfikowany lateksem asfalt powoduje, że warstwa zimą nie pęka, a latem nie odkształca się w wysokich temperaturach.

KA
.
Tagi: Nowa, nawierzchnia, Kilińskiego, Zelów, dyrektor, Jachymek, Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie
go to top