Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Można odzyskać tysiące złotych z ubezpieczeń kapitałowych - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 19 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Można odzyskać tysiące złotych z ubezpieczeń kapitałowych
Data dodania: 2015-07-02 11:07:50
Można odzyskać tysiące złotych z ubezpieczeń kapitałowych
W ciągu ostatnich kilku lat, do grudnia 2014 roku, bardzo aktywnie w Polsce działały firmy MLM oferujące inwestycje w fundusze połączone z ubezpieczeniem.

Powszechnie stosowaną na rynku praktyką przez towarzystwa ubezpieczeń na życie (wliczając w to Aegon TUnŻ S.A., Skandia TUnŻ S.A., Nordea TUnŻ S.A., Generali TUnŻ S.A.
. ale także innych) było zastrzeganie, wysokich kwot tzw. opłat likwidacyjnych, na wypadek niewywiązania się przez klienta z postanowień umowy ubezpieczenia.

Opłaty tego rodzaju prowadziły do utraty przez konsumenta wszystkich lub niemal wszystkich środków wpłaconych towarzystwu, w przypadku rozwiązania umowy przez osiągnięciem określonego poziomu wpłaconych środków, które z reguły równały się 10-letniemu do nawet 15-letniemu okresowi obowiązywania umowy.

Wyrokiem z dnia z dnia 7 października 2011 roku, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie, następnie podtrzymanym przez wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 26 czerwca 2012 roku, uznał takie postanowienia umów ubezpieczenia za niezgodne z prawem i niedozwolone.

W przypadku gdy czują Państwo, że zostali potraktowani nieuczciwe warto skonsultować daną sprawę z prawnikiem, szansa na odzyskanie nieuczciwie pobranych środków jest bardzo duża.

Bardzo dużo osób skuszona atrakcyjnymi ofertami kilku firm z branży MLM zakupiło tzw. polisolokaty czyli inwestycję w fundusze które zawierały w sobie również ubezpieczenie na życie dzięki czemu można było nie tylko zarobić na inwestycji a odwlec w czasie zapłatę podatku belki nawet o kilka lub kilkanaście lat.
W związku z tym, że produkty te były oferowane przez sieci sprzedaży MLM, można też było zarobić na polecaniu tych produktów innym. Skuteczność działania sieci sprzedażowych jest bardzo duża więc i bardzo dużo osób dało się przekonać do zawarcia tych długoterminowych umów inwestycyjno-ubezpieczeniowych.

Warto dodać, że posiadając tego typu produkt, trzeba było inwestować comiesięcznie kilkaset złotych lub raz do roku kilka tysięcy złotych.
Duża grupa osób która zawarła owe umowy, po upływie roku rezygnowała z kontynuacji przedsięwzięcia, najczęściej z powodów finansowych.
Utrata takich środków, to duży cios dla tych osób, bo kilka tysięcy złotych co najmniej, to jest suma, która ma znaczenie dla większości osób w Polsce i dość trudno pogodzić się z ich utratą.

Obecnie nie ma już na rynku finansowo-ubezpieczeniowym tego typu produktów, gdyż wszystkie firmy je oferujące, niemalże z dnia na dzień, wycofały ze sprzedaży swój produkt.

Obecnie prężnie rozwija się na rynku działalność kancelarii prawnych oferująca odzyskiwanie utraconych środków.

K.A.

Link do strony, polecanego specjalisty ws. odzysku środków z ubezpieczeń kapitałowych: http://www.grupabai.pl/podstrona,5-odzysk_utraconych_inwestycji.html

.
Tagi: Można odzyskać tysiące złotych z ubezpieczeń kapitałowych, Generali, Skandia, Aegon
go to top