Zelów. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Rozbili grupę przestępczą - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 05 kwietnia 2020
Wybierz miasto na mapie
Rozbili grupę przestępczą
Data dodania: 2011-09-29 10:50:32
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego i prokuratorzy Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratory Apelacyjnej w Łodzi ujęli 17 osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej handlującej bronią i narkotykami. W sumie w tej sprawie ujęto już 52 osób. Wobec 30 z nich zastosowano areszt tymczasowy.

Grupa działała od 2000 roku na terenie całego kraju. Do ostatnich zatrzymań doszło na terenie Łodzi, Opola, powiatu pabianickiego, piotrkowskiego i zgierskiego. Do aresztu trafiło 17 osób, w tym dwie kobiety w wieku 41 i 51 lat. Odpowiedzą oni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i handlem narkotykami, handlem i nielegalnym posiadaniem broni palnej oraz napadami.
.

Ostanie zatrzymania miały miejsce w miniony poniedziałek i wtorek. Na terenie powiatu pabianickiego zatrzymano 59-latka, który odpowie za handel bronią i narkotykami oraz 30-latka, który przyjechał na teren posesji zatrzymanego. Jest to mieszkaniec Konstantynowa, w którego aucie zabezpieczono kilka dilerek z amfetaminą i marihuaną,zaś w mieszkaniu znaleziono pół kilograma środków odurzających, wagę i 9000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W garażu zatrzymanego zabezpieczono tonę i 200 kg krajanki tytoniowej. W Konstantynowie ujęto również 46-latka, który był w posiadaniu około 230 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

W poniedziałek zatrzymano 29-latka, który odpowie na zarzut handlu narkotykami i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna posiadał marihuanę i kastet. Został on tymczasowo aresztowany. Podobne działanie podjęto wobec 12 osób. Dwóch mężczyzn objętych zostało dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju, zaś jeden z podejrzanych zobowiązał się zapłacić poręczenie majątkowe.

Policja podejrzewa, że grupa mogła wprowadzić do obrotu kilkaset kilogramów narkotyków. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

A.J.
Tagi:
Najczęściej czytane
go to top